pátek 29. července 2022

Italske prazdniny

Naše cesta do Italie mirila letadlem pres Franktert do Neapol (na druhy pokus -po odbaveni jsme se dovedeli, ze Lufthansa slucuje lety a poleti se az zitra...Dodrzela zakon, nebidla hotel, ale protoze bydlime pomerne blizko, vratili jsme se domu...Prohlidka Neapole, nadherneho, ale ne vzdy bezpecneho mesta tak zbyla na jeden den...Pak jsme pokracovali do "spicky italske bot"do Kampanie, letoviska Ricadi -Capo Vaticano cca 5 hodin vlakem od Neapole...Cesta od nadrazi v noci dosti dobrodruzna, asi 2km, ale ubytování v krasnem subtropickem parku v peknych ubykacich,blizko klece s ohrady se zviraty, zavesne sote, houpacky...Misty až kýčovitá vyzdoba, dle vzdy decentni, nic kriklaveho...Ivsem, inzerovana byla vzdalenost 300metru od more, ve skutecnosti ale 650metru z prudkeho svahu....Okolo jezdil silnicni vlacek na vzdálenější pláž cca 2km s previsy, jeskynemi spod, ale zpet se muselo pesky...Jeden den jsme navstivili mesto Tropea s plazi s piskovcovym kopcem, kteremu vevodi kostel Panny marie Isoldy..A neapolska katedrala, goticka s renesancnimi, baroknimi motivy a dokonce s kapli s ikonami..Na zaver par fotek.Zpatecni cesta pres Vídeň už byla v pořádku.

8 komentářů:

 1. Vivat Italia.
  A dali jste si ve Vídni řízek? A kávu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kavu ano, na rozek stejne nebyl čas
   .

   Vymazat
 2. V Itálii jsem nebyla, ale určitě by se mi tam líbilo. Teda až na tu cestu na pláž, kamzík už že mě bude těžko. Zdravím 😜

  OdpovědětVymazat
 3. No..take cesta do letoviska v devet hodin, kdy u nas je ještě svetlo, ale tam na jihu uz tma, take se stmiva prudceji..

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavé počtení a fotky, když jsem byla v Neapoli, tak jsem pochopila, proč se říká Vidět Neapol a zemřit. V přístavu byl hrozný smrad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za nas v pristavu zadny zvlastni smrad nebyl, ale ta dopravni situace ve městě

   Vymazat
 5. Říkal jsem si, kde to je, ale Neapol jsem netipoval, tam jsem kdysi v rámci jednoho byl všeho všudy asi 3 hodiny. A Kampánii také neznám, ale podle obrázků je tam krásně.

  OdpovědětVymazat
 6. Skutečně moc krasna oblast

  OdpovědětVymazat